APInauts - HACKATHON
Máme rádi API. Máme rádi, když API slouží lidem a dělá svět okolo nás lepším místem. Máme rádi, když API slouží obchodu! Rádi si hrajeme, učíme se nové věci, baví nás potkávat nové lidi a rozšiřovat vlastní obzory.
CO
Jednodenní festival České spořitelny plný vývojářských výzev (Hackaton/APITon) a poznání v oblasti (nejenom) WebAPI CS. Jedinečná příležitost ozkoušet si naši koncepci PSD2 v rámci chystané liberalizace bankovnictví (kontext)
Partnery akce jsou společnosti Microsoft a Red Hat.
KDE
Antala Staška 32, lobby, jídelna, kinosál - HACKATHON track
KDY
23.11.2017 od 8:30 do 20:00
PRO KOHO
Vývojáři, analytici, programátoři, fanoušci
SPEED HACKATHON/APITon
Hackathon je určen pro kohokoliv se zájmem o RESTový APíčka v nejen bankovním prostředí. Jestli tě fascinují nové technologie a možnosti otevřené komunikace prostřednictvím digitálních kanálů je to událost přesně pro tebe!
Obecné předpoklady účasti:
-
Zaregistrovat se skrze tento Eventbrite,
-
Zvolit si challange/track, kterého se chceš zúčastnit (to je na Tobě),
-
Projít si API portál https://developers.csas.cz/,
-
Prohlédnout si přípravu specifickou pro vybraný track, v předstihu, souhrnné informace, abychom měli podobné startovací podmínky.
Začít přemýšlet o tématu (pár námětů jsme pro Vás připravili) např.
-
Detekce anomálních transakcí na účtu a upozornění na ně.
-
Vymysli vlastní jednoduché použití vystavených APIn
-
Spoření za odměnu
-
Za nějaký event se mi převede určitý, předem nastavený, drobný obnos na přednastavený účet. Např. za ušlý počet kilometrů, za nastoupané metry ... atp.
-
PFM na transparentních účtech
-
Aplikace přehledně zobrazí příjmy a výdaje na vybraném transparentním účtu za určité období.
-
Platba hlasem
-
Aplikace umožní zadat platební příkaz hlasem
-
Bitcoin trade
-
Aplikace sama hlídá vývoj kurzu Bitcoinu a v určitý okamžik nakoupí, případně prodá, tak aby výsledkem bylo zhodnocení. Nákup i prodej by měl být parametrizovatelný a předpokládejme, že účet obchodníka s Bitcoiny (zprostředkovatele) je u ČS.
A jak dále?
-
Oslovit podobně postižené kamarádky/kamarády. Počítejte, že návrh či implementace řešení zabere zabere nějaký čas a v týmu jde hned všechno líp
-
ideální velikost týmu jsou max. 4 nadšenkyně/nadšenci (minimálně však 2 osoby)
-
každý “team member” by měl mít vlastní pracovní nástroj, který bude používat (např. notebook, tužku, papír, šroubovák, plazmový hořák, …) záleží na zaměření
-
nabrat síly na hackathon, protože:
-
bude trvat cca 7 hodin
-
bude zakončen prezentací vašeho návrhu API (např. scénkou ochotnického souboru, …) či aplikaci - vše závisí jen na vaší fantazii, počítejte jen, že budete mít k dispozici cca 5 minut na představení a případné dotazy (3+2)
-
pokud jste se rozhodli daná témata uchopit analyticky, tak očekávané výstupy jsou např. Apiary blueprint, JSON příklady, popis a ukázka použití (flow) = vizualizace
-
vaše téma a API bude ohodnoceno a podle toho i oceněno
-
nebát se o energii. O jídlo, pití i připojení vašich notebooků se postaráme.
"DÍLNIČKY"
Živé zážitkové ukázky konkrétních řešení a novátorských přístupů. pro nesoutěžící “ajťáky” i neprogramátory
1) Česká spořitelna & Pragonauts - Chatbot
2) Microsoft - Hack API on Azure
Vytváříme API v public cloudu na platformě Azure. U nás si můžete vyzkoušet jak vytvářet API na platformě Azure Function App – čili nejmodernější služba nabízející prostředí pro vytváření server-less nano-services. Experimenty s platformou budeme provádět v JavaScriptu a také si šáhneme na MongoDB (ve formě globálně škálované služby). Jedno z témat jsme také zaměřili na využití API (publikování a vytváření) služby machine learning se zajímavým datovým experimentem. Nano-service track: Vytvoříme jednoduché API v JavaScriptu na platformě Azure Function App, které ukládá data do MongoDB Dále případně obohatíme Function App o Single Page Application v Angularu, kterou napojíme na vytvořená API a zkusíme si nakonfigurovat pravidla pro přepisování URL Machine learning API track: Zkusíme si dokonfigurovat a zveřejnit jako API Machine Learning experiment a následně jej zavolat z Azure Function App
3) RedHat - API v kontejnerů
Přijďte se podívat jak pracovat s API, kontejnery a Kubernetes. Ukážeme si, jak aplikace sestavovat (build) i nasazovat (deploy) a jak bez většího úsilí dosáhnout vysoké dostupnosti. Je jedno zda pracujete v Jávě, Ruby, JavaScriptu či PHP - programovací jazyk není překážka! A aby toho nebylo málo, kromě clusteru běžícího v cloudu, budeme mít lokální míní-clusterik postavený na Minnowboardech. Pokud se netavíte, budete toho ještě léta litovat ;)
Máš li dotazy nebo nejsi si jist … napiš na jmachan@csas.cz
HRUBÁ AGENDA (detaily TBD):
08:30-9:15 - Registrace, networking, snídaně
09:15-9.30 - Kick off, KEYNOTE: Radek Blecha, ředitel Solution Delivery
09:30-11.55 - Dopolední blok
12:00-13:30 Přestávka na oběd (catering zajištěn)
13:30-18.00 - Odpolední blok
18:00+ Představení nakódovaných řešení a vyhlášení vítězů
19:00+ Networking, & cider
20:00+ Follow up drink, Krušovická Šalanda
*Program pro Vás průběžně doplňujeme a aktualizujeme. Změny vyhrazeny
Hack API on Azure – vytváříme API v public cloudu na platformě Azure.
U nás si můžete vyzkoušet jak vytvářet API na platformě Azure Function App – čili nejmodernější služba nabízející prostředí pro vytváření server-less nano-services. Experimentz s platformou budeme provádět v JavaScriptu a také si šáhneme na MongoDB (ve formě globálně škálované služby). Jedno z témat jsme také zaměřili na využití API (publikování a vytváření) služby machine learning se zajímavým datovým experimentem.
Nano-service track:
- Vytvoříme jednoduché API v JavaScriptu na platformě Azure Function App, které ukládá data do MongoDB
- Dále případně obohatíme Function App o Single Page Application v Angularu, kterou napojíme na vytvořená API a zkusíme si nakonfigurovat pravidla pro přepisování URL
Machine learning API track:
- Zkusíme si dokonfigurovat a zveřejnit jako API Machine Learning experiment a následně jej zavolat z Azure Function App
Location
Dates
to 23rd November 2017 - 08:00 PM